Қысқаша көбейтудің кейбір формулалары 4 мың жыл бұрын белгілі болған.Бұл формулалар Евклидтің

"Бастамалар" кітабында қалай берілгені туралы баяндаңдар. пожалуйста помогите нужно прямо сейчас ​

Ответы на вопрос

Отвечает Петухова Вика.

ЕВКЛИДТІҢ - БАСТАМАЛАР атты екінші кітабында гректердің геометриялық алгебрасы берілген. Онда  екі кесіндінің көбейтіндісі кесінділер арасында орналасқан тіктөртбұрыштың ауданы деп түсіндірілген. және ab+a(а-b)=а-ның квадраты,4ab+(а-b)квадраты=(+b)квадратыт.б тепе-теңдіктер құрастырылған.Евклидтің аталған кітабында басқа да қысқаша көбейту формулалары геометриялық түрде берілген. Оның ішінде екі санның қосындысының квадраты (а+b)квадраты=а квадратқа+2аb+bквадрат теңдігімен берілген.