Четвертий член геометричної прогресії у 8 разів більший за перший член сума третього й четвертого

членів цієї прогресії на 14 менша за їхній добуток визначте перший член прогресії якщо всі її члени є додатніми числами

Ответы на вопрос

Отвечает Свиридов Андрей.

Ответ:

\frac{7}{8}

Объяснение:

q_n>0; b_4=b_1*8; b_3b_4-(b_3+b_4)=14

b_n=b_1*q^{n-1}

b_3=b_1*q^{3-1}=b_1*q^2

b_4=b_1*q^{4-1}=b_1*q^3

b_1*q^3=b_1*8;q^3=8=2^3;q=2

b_4=8b_1;b_3=b_1*2^2=4b_1

b_3b_4-(b_3+b_4)=14

(4b_1)*(8b_1)-(4b_1+8b_1)=14

32b^2_1-12b_1-14=0; |:2

16b^2_1-6b_1-7=0;

D=(-6)^2-4*16*(-7)=36+448=484=22^2

b_1(1)=\frac{-(-6)-22}{2*16} -не подходит

b_1(2)=\frac{-(-6)+22}{2*16}=\frac{28}{32}=\frac{7}{8}

b_1=\frac{7}{8}

=>b_3=7.5; b_4=7;

3.5*7-(3.5+7)=24.5-10.5=14