Знайдіть таке число а, щоб точка перетину графіків функцій y=ax- 6 та y= 2x-1 мала абсцицу 5​


Ответы на вопрос

Отвечает Морозова Катя.

у1=ах-6; х=5; у1=5а-6

у2=2х-1=2*5-1=9

Т.к. в точке пересечения у1=у2

5а-6=9; 5а=15; а=3 - это ответ.

Отвечает Олжагали Яссин.

графіки перетинаються, значить ax-6 = 2x-1

ax-2x = 5

x (a-2) = 5

x = 5 / (a-2)

5 / (a-2) = 5

5 = 5a-10

5a = 15

a = 3

Перевірка y = 3x-6, y = 2x-1

3x-6 = 2x-1

x = 5