Знаменник звичайного дробу на 7 більше більший від чисельника. Якщо до чисельника і знаменника

дробу додати 2, то одержимо дріб, більший від даного на 1/12. Знайдіть даний дріб

Ответы на вопрос

Отвечает Богданов Иван.

Ответ: 5/12.

Объяснение:

Пусть числитель - х.   ⇒   Знаменатель - х+7.

(x+2)/(x+7+2)-(x/(x+7))=1/12

(x+2)/(x+9)-(x/(x+7))=1/12

12*(x+7)(x+2)-12*x*(x+9)=(x+7)*(x+9)

12*(x²+9x+14-12*(x²+9x)=x²+16x+63

12x²+108x+168-12x²-108x=x²+16x+63

x²+16x-105=0    D=676    √D=26

x₁=5     x₂=-18  ∉

x/(x+7)=5/(5+7)=5/12.