Чисельник звичайного дробу більший від знаменника на 5.Якщо до чисельника дробу додати 3,а від

знаменника відняти 1,то одержимо дріб,який на 6,5 більший від даного.Знайдіть даний дріб.Поможіть будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Свечинова Виктория.
Нехай знаменник дробу = х, то чисельник = (х+5). Дріб має вигляд (  \frac{x}{x+5} )
Якщо додати 3 до знаменника і відняти 1 від чисельника, отримаємо дріб 
(  \frac{x+8}{x-1} ), який більший за даний на 6,5. Маємо рівняння:
 \frac{x+8}{x-1} -  \frac{x}{x+5} = 6,5;     
Далі йде довгувате рівняння, з якого х=2,
шуканий дріб:
 \frac{7}{2}