Чисельник звичайного дробу на 1 більше від знаменника. якщо до чисельника дробу додати 3 а до

знаменника 18, то утворений дріб буде менше за даний на 1. знайдіть даний дріб

Ответы на вопрос

Отвечает Асанов Бексултан.

Числитель х, знаменатель у.
х=у+1
(x+3)/(y+18)=(x/y)-1

(y+1+3)/(y+18)=((y+1)/y)-1
(y+4)/(y+18)=(y+1-y)/y
(y+4)/(y+18)=1/y
y*(y+4)=y+18
y²+4y=y+18
y²+4y-y-18=0
y²+3y-18=0
D=3²-4*(-18)=9+72=81

y=(-3-9)/2=-6      x=-6+1=-5    -5/-6=5/6
y=(-3+9)/2=3      x=3+1=4        4/3