Знайти всі значення параметра а, при кожному з яких корені рівняння належать вказаній множині :

4x^2-(3a+1)x-a-2=0 ; [-1;2)

Ответы на вопрос

Отвечает Утергалиев Бакдаулет.

4х²-(3а+1)х-а-2=0

Нам потрібні корені, тому

D≥ 0

Вітки параболи напрямлені вгору, тому

f(-1)≥0

f(2)>0

хв>-1

xв<2

Це все в систему.

1.(3а+1)²+16(а+2)≥0

2.4+3a+1-a-2≥0

3.16-2(3a+1)-a-2<0

4.

 \frac{3a + 1}{8}  >  - 1

5.

 \frac{3a + 1}{8}  < 2

1. 9а²+6а+1+16а+32≥0

9a²+22a+33≥0

Дискримінант менше нуля, тому ця умова виконується при будь-якому а.

2. 4+2а+1-2≥0

2a≥-3

a≥-1.5

3. 16-6a-2-a-2<0

-7a<-12

a>-12/7

4.3a+1>-8

3a>-9

a>-3

5.3a+1<16

3a<15

a<5

Об'єднуємо проміжки

Відповідь: а є [-1.5;5).

Если будут вопросы - обращайтесь:)

Отметьте, пожалуйста, как лучший ответ, если не сложно ❤️