Як знайти кількість цілих розв'язків нерівності, опишіть, як ви зробили завдання 3x^2 + 5x - 8

< 0

Ответы на вопрос

Отвечает Иманаев Паша.

3x^{2} + 5x - 8 < 0

Маємо відповісти на запитання: при яких значеннях змінної x графік функції (парабола) y = 3x^{2} + 5x - 8 знаходиться під віссю абсцис (на від'ємних ординатах).

Знайдемо точки перетину цієї параболи з віссю абсцис. Для цього прирівняємо функцію до нуля:

3x^{2} + 5x - 8 = 0\\a = 3; \ b = 5; \ c = -8\\D = b^{2} - 4ac = 5^{2} - 4\cdot 3 \cdot (-8) = 25 + 96 = 121

x_{1,2} = \dfrac{-b \pm \sqrt{D}}{2a} = \dfrac{-5 \pm 11}{6} = \left[\begin{array}{ccc}x_{1} = 1 \ \ \ \ \\x_{2} = -2\dfrac{2}{3} \\\end{array}\right

Намалюємо ескіз цієї параболи з виколотими точками, абсциси яких дорівнюють нулям функції (см. рисунок).

Отже, з рисунка бачимо, що парабола меньше нуля на проміжку x \in \left(-2\dfrac{2}{3} ; \ 1 \right)

Тоді цілими розв'язками нерівності будуть x = \{-2; \ -1; \ 0 \}

Відповідь: 3 цілих розв'язки.


Отвечает Найтов Савелий.

Ответ:

как-то так

Объяснение: