помогите, срочно!!! знайдіть суму чотирьох перших членів геометричної прогресії(bn) якщо

b5=16,b8=1024​

Ответы на вопрос

Отвечает Федотов Артём.

Ответ:

q³ = 1024/16

q³= 64

q=4

b₅ = b₁*qⁿ⁻¹

16 = b₁*4⁴

16 = b₁*256

b₁ = 1/16

S₄ = 1/16*(qⁿ - 1)/ q-1 = 1/16(256-1)/3 = 1/16 * 85 = 85/16