ПОМОГИТЕ КТО СМОЖЕТ :) Катети прямокутного трикутника дорівнюють 8 см і 15 см. Визнач довжину

медіани цього трикутника. Медіана дорівнює

Ответы на вопрос

Отвечает Тирских Виолетта.

Відповідь:

8,5 см

Пояснення:

Медіана прямокутного трикутника рівна половині його гіпотенузи!

m- медіана, c-гіпотенуза, a,b- катети; a=8 см, b= 15 см.

m=\frac{c}{2}=\frac{\sqrt{a^{2}+b^{2}  } }{2}( за теоремою Піфагора);

m=\frac{\sqrt{8^{2}+15^{2}  } }{2}=\frac{\sqrt{64+225} }{2}=\frac{\sqrt{289} }{2}=\frac{17}{2}=8,5 (см).