Срочно! При якому значенні х значення виразів 2х, х-5, х-17 будуть послідовними членами

геометричної прогресії?

Ответы на вопрос

Отвечает Блохин Никита.

Відповідь: 25

Пояснення:

Кожний член геометричної прогресії, починаючи з другого, дорівнює середньому геометричному сусідніх членів. Складемо відповідне рівняння за умовою та розв'яжемо його:

x - 5 =  \sqrt{2x(x - 17)}  \\  {(x - 5)}^{2}  = 2x(x - 17) \\  {x}^{2}  - 10x + 25 = 2 {x}^{2}  - 34x \\  {x}^{2}   -  24x - 25 = 0

ОДЗ: х-5≥0, х≥5 (це випливає з того, що цей вираз дорівнює невід'ємному арифметичному кореню)

За теоремою Вієта

{ х1+х2= -b= 24

{ x1x2= c= -25

x1= -1 - сторонній корінь, x2= 25