Знайдіть восьмий член і суму десяти перших членів арифметичної прогресії (аn) a1=5;в=-3


Ответы на вопрос

Отвечает Беккер Дима.

Ответ: a₈=-16    S₁₀=-85.

Объяснение:

a₁=5     d=-3     a₈=?      S₁₀=?

a₈=a₁+7d=5+7*(-3)=5-21=-16.

a₁₀=a₁+9d=5+(-3)*9=5-27=-22.

S₁₀=(5+(-22))*10/2=(5-22)*5=-17*5=-85.