Знайдіть знаменник геометричної прогресії і суму семи перших її членів, якщо перший і третій члени

відповідно дорівнюють 27 і 3, а всі члени її додатні.

Ответы на вопрос

Отвечает Галицкая Елена.

Ответ:

знаменник геометричної прогресії q=\frac{1}{3}

суму семи перших членівS_7=\frac{1093}{27}

Объяснение:

b_1=27; b_3=3; b_n>0

b_2>0;b_1>-;q=b_2:b_1>0

b_n=b_1*q^{n-1}

b_3=b_1*q^{3-1}=b_1*q^2

27*q^2=3

q^2=\frac{3}{27}=\frac{1}{9}=(\frac{1}{3})^2

q=\frac{1}{3}

S_n=b_1*\frac{1-q^n}{1-q}

S_7=27*\frac{1-(\frac{1}{3})^7}{1-\frac{1}{3}}=

27*\frac{3^7-1}{3^7}:\frac{3-1}{3}=

\frac{27*2186*3}{2187*2}=\frac{1*1093*1}{27*1}=\frac{1093}{27}