Знайдіть суму перших шести членів геометричної прогресії, якщо b5 = 56, b8 = 448


Ответы на вопрос

Отвечает Горина Настя.

b5 = b1 \:  {q}^{4} \\b8 =b1  \:  {q}^{7}   \\ b1 \:  {q}^{4} = 56 \\ b1 \:  {q}^{7} = 448 \\  {q}^{3}  =  \frac{448}{56}  = 8 \\ q = 2 \\ b1 = 56 \div 16 = 3.5 \\ s5 =  \frac{b1( {q}^{5} - 1) }{q - 1}  =  \\  =  \frac{3.5(32 - 1)}{2 - 1}  = 108.5