Запишіть у вигляді звичайного нескоротного дробу число 0,3(2).


Ответы на вопрос

Отвечает Комаров Егор.

0{,}3(2)=0{,}3+0{,}0(2)

Розглянемо число 0{,}0(2) як нескінченну спадну геометричну прогресію, де b_1=0{,}02 та q=0{,}1. Обчислимо суму:

S=\dfrac{b_1}{1-q}=\dfrac{0{,}02}{1-0{,}1}=\dfrac{0{,}02}{0{,}9}=\dfrac{2}{90}=\dfrac{1}{45}

Тепер складемо з 0,3:

\dfrac{1}{45}+0{,}3=\dfrac{1}{45}+\dfrac{3}{10}=\dfrac{2}{90}+\dfrac{27}{90}=\dfrac{29}{90}