Розв'язати методом додавання -5х+7у=2 8х+7у=15 ;9х-6у=249х+8у=10 СРОЧНО НУЖНО ПОЖАЛУЙСТА


Ответы на вопрос

Отвечает Галкин Данила.

Ответ:

Объяснение:

{-5x+7y=2   // * (-1)

{8x+7y=15

    { 5x-7y=-2

(+) {8x+7y=15

--------------------.

      13x=13

x=1    podstawiam do (1) równania: -5x+7y=2

-5*1+7y=2

7y=7

x=1

OTBET:rozwiazaniem układu równań jest para liczb: (1;1)

{9x-6y=2  // * (-4)

{49x-8y=10  // *(3)

     {-36x+24y=-8

(+)  { 147-24y=30

----------------------------.

       111x=22

x=22/111   (podstawiam do (1) RÓWNANIA : 9X-6Y=2

9*22/111 - 6y=2

198/111-6y=2

-6y=(222-198)/111

-6y=24/111   // (-6)

  y=-24/666 =-4/111

y=-4/111

OTBET: rozwiązaniem układu równań jest para liczb: (22/111 ; -4/111)