Розв'яжіть рівняння 7x²-x-8=0 a) -1; 1,7; б)-1; 1 1_7; в)-2 2_7; г) немає коренів​


Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриева Арина.

a=7,\:b=-1,\:c=-8:\quad x_{1,\:2}=\frac{-\left(-1\right)\pm \sqrt{\left(-1\right)^2-4\cdot \:7\left(-8\right)}}{2\cdot \:7}\\\\x_1=\frac{-\left(-1\right)+\sqrt{\left(-1\right)^2-4\cdot \:7\left(-8\right)}}{2\cdot \:7}  =\frac{1+\sqrt{225}}{14} =\frac{16}{14}=\frac{8}{7}\\\\x_2=\frac{1-\sqrt{225}}{14}=\frac{1-15}{14}=-\frac{14}{14}=-1\\\\x=1\frac{1}{7},\:x=-1