При яких значеннях m рівняння 4х^2+mx+9=0, має один корінь?​


Ответы на вопрос

Отвечает Феннич Саня.

Відповідь : m=6

вираз 4x^2+mx+9 має бути повним квадратом, аби рівняння мало єдиний корінь

4x^2+mx+9=(2x)^2+2*x*\frac{m}{2}+3^2

після перезапису виразу помітно, що \frac{m}{2} має дорівнювати 6

тоді маємо:

(2x)^2+2*x*3+3^2=(2x+3)^2

і бачимо, що дійсно, рівняння (2x+3)^2=0 має єдиний корінь рівний -\frac{3}{2}