Чому дорівнює сума чотирьох перших членів геометричної прогресії (bn) якщоb3=1/16,а знаменник

прогресії дорівнює 1/4​

Ответы на вопрос

Отвечает Сергеева Кристя.

Ответ:

S_{4}=\frac{21}{16}

Объяснение:

b_{n} =b_{1}*q^{n-1}

b_{3}=b_{1}*q^{2}

b_{3}=\frac{1}{16}, q=\frac{1}{4}

\frac{1}{16} =b_{1}*(\frac{1}{4} )^2;   \frac{1}{16}=b_{1}*\frac{1}{16}; b_{1}=1

S_{n}=\frac{b_{1}(q^{n-1}-1)}{q-1}

S_{4}=\frac{1*((\frac{1}{4}) ^{3}-1)}{\frac{1}{4} -1}=\frac{\frac{1}{64}-1 }{\frac{1}{4}-1 }=\frac{\frac{63}{64} }{\frac{3}{4} } =\frac{21}{16}