З одного міста в друге, відстань між якими 30 км, виїхали одночасно легкова і вантажна машини.

Швидкість легкового автомобіля на 20 км/год більша від швидкості вантажівки. Знайти швидкість вантажівки, якщо відомо, що вона приїхала в друге місто на 15 хв пізніше, ніж легкова машина.

Ответы на вопрос

Отвечает Гапонова Полина.

Ответ:

40 км/год, 60 км/год

Объяснение:

Нехай швидкість вантажівки х км/год, тоді швидкість легкового автомобіля х+20 км/год.  15 хв=0,25 год.

30/х - 30/(х+20) = 0,25

30х+600-30х=0,25х²+5х

х²+20х-2400=0

За теоремою Вієта х=-60 (не підходить) х=40

Швидкість вантажівки 40 км/год, швидкість легковика 40+20=60 км/год