Розвєяжіть рівняння методом заміни змінних 1)x4-6x2+5=0 2)(x2-3x)2-14(x2-3x)+40=0


Ответы на вопрос

Отвечает Кочергин Миша.

 {x}^{4}  - 6 {x}^{2}  + 5 = 0 \\ y = x {}^{2}  \\  y {}^{2}  - 6y + 5 = 0 \\  y_{1} + y_{2} = 6 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \: y_{1} = 1 \\ y_{1}y_{2} = 5 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  y_{2} = 5 \\ x {}^{2}  _{1} = 1 \\ x_{1} =  1 \\ x_{2} =  - 1 \\ x {}^{2} _{2}  = 5 \\ x_{3} =  \sqrt{5}  \\ x_{4} =  -  \sqrt{5}  \\ Ответ: \:  -  \sqrt{5}  \:  ; \:  - 1 \:  ; \: 1 \:  ; \:  \sqrt{5}

( {x}^{2}  - 3x) {}^{2}  - 14( {x}^{2}  - 3x) + 40 = 0  \\ \\ y =  {x}^{2}  - 3x \\ y {}^{2}  - 14y + 40 = 0 \\ y_{1} + y_{2} = 14 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \: y_{1} = 10 \\ y_{1}y_{2} = 40 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  y_{2} = 4 \\ \\   {x}^{2}  - 3x = 10 \\   {x}^{2}  - 3x - 10 = 0 \\ x_{1} + x_{2} = 3 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \: x_{1} = 5 \\ x_{1}x_{2} =  - 10 \:  \:  \:  \:  \:  \: \:   \:  \:  \:  x_{2} =   - 2 \\  \\  {x}^{2}  - 3x = 4 \\  {x}^{2}  - 3x - 4 = 0 \\ x_{3} + x_{4} = 3 \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \: x_{3} = 4 \\ x_{3}x_{4} =  - 4\:  \:  \:  \:  \:  \:  \:  \: \:   \:  \:  \:  x_{4} =   - 1 \\  \\ Ответ: \:  - 2 \:  ; \:  - 1\:  ; \:4\:  ; \:5