Пароплав пройшов 50 км за течією річки та 8 км проти течії, витративши на весь шлях 3 год. Власна

швидкість пароплава 18 км/год. Яку швидкість течії річки?

Ответы на вопрос

Отвечает Романенкова Маша.

Ответ:

Объяснение:

Приймаєм швидкість течії за х.Швидкість пароплава за течією (18+х),а час 50/(18+х).Швидкість пароплава проти течії (18-х),а час 8/(18-х).

50/(18+х) +  8/(18-х) = 3

50(18-х) + 8(18+х) = 3(324-х²)

900-50х+144+8х-972+3х²=0

3х²-42х+72=0

х²-14х+24=0

х₁+х₂= 14

х₁х₂=24

х₁=12

х₂=2 км/год швидкість течії річки.