Складіть зведене квадратне рівняння сума коренів якого дорівнює 7 а добуток числу -8​


Ответы на вопрос

Отвечает Agmanova Damira.

Застосуємо теорему Вієта для зведеного квадратного рівняння:

x^2+px+q=0\\\\\begin {cases} x_1+x_2 = -p \\ x_1\cdot x_2 = q \end.,

де x₁, x₂ — корені рівняння, p — коєфіціент при x, q — вільний коефіціент

\begin {cases} 7+(-8) = -p \\ 7\cdot (-8) = q \end. \Rightarrow\begin {cases} -p = -1 \\ q = -56 \end. \Rightarrow\begin {cases} p = 1 \\ q = -56 \end.

Отже, рівняння прийме вигляд:

x^2+x-56=0

Відповідь: x²+x-56=0.