Основа рівнобедреного трикутника= 12 см,а кут при вершині - 120. Знайти бічну сторону трикутника?


Ответы на вопрос

Отвечает Гречишникова Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Кути при основі рівнобедреного трикутника рівні,тому:

<A=<C

<A=(180°-<B):2=(180°-120°):2=30°

Проведем висоту до основи ВН.Одночасно вона є і бісектрисою,і медіаною,та поділила  рівнобедрений трикутник на два рівних прямокутних трикутника.

НС=1/2АС=1/2×12=6 см

BH=HC*tgC=6*tg30°=6*√3/3=2√3 см

BC=2BH=2*2√3=4√3 см