на потреби офісу керівництво установи виділило гроші в розмірі 72000 на покупку певної кількості

однакових ноутбуків. На момент здійснення покупки ціна ноутбука зменшилася на 300 грн. Скільки ноутбуків придбали, якщо в результаті знижки купили на один нетбук більше. з рішенням будь-ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Касторина Анастасия.

Ответ:

16 н

Объяснение:

нехай  х - кількість ноутбуків, у  - ціна одного

x*y=72000\\(x+1)(y-300)=72000

x=\frac{72000}{y} \\(\frac{72000}{y} +1)(y-300)=72000\\(72000 +y)(y-300)=72000y\\y^2-300y-21600000=0

D=90000+4*2160000=9300^2\\y_{1} =\frac{300+9300}{2} =4800\\y_{2} =\frac{300-9300}{2} = -4500

-4500 - сторон. корінь

х=72000:4800=15(н) - мали купити

15+1 = 16 (н) - купили