38.При якому значенні параметра а рівняння ax2+(a2−1)x+5 = 0 має корені рівні за абсолютною

величиною і протилежні за знаком?

Ответы на вопрос

Отвечает Минько Даниил.

Квадратне рівняння має два корені, рівні за модулем і протилежні за знаком (тобто віддзеркалені відносно осі Y), тоді, коли функція є парною, тобто графік симетричний відносно осі Y. Для цього другий член має дорівнювати нулю:

a^2-1=0\\a^2=1\\a=\pm 1

Перевіримо варіант a=1:

x^2+5=0\\D=-4 \cdot 1 \cdot 5=-20

Тут дійсних коренів немає.

Перевіримо варіант a=-1:

-x^2+5=0\\x^2-5=0\\x^2=5\\x=\pm \sqrt 5

Відповідь: a=-1