Побудуйте графік функції y=х^3+2x^2-3x/x


Ответы на вопрос

Отвечает Марсов Влад.

y = \dfrac{x^{3} + 2x^{2} - 3x}{x}

Область визначення функції: D(y) = (-\infty; \ 0) \cup (0; \ +\infty)

Спростимо функцію:

y = \dfrac{x^{3} + 2x^{2} - 3x}{x} = \dfrac{x^{3}}{x} + \dfrac{2x^{2}}{x} - \dfrac{3x}{x} = x^{2} + 2x - 3

Маємо квадратичну функцію, графіком якої є парабола з гілками, напрямленими вгору.

Побудуємо графік цієї функції.

Перший спосіб (метод геометричних перетворень)

Перепишемо функцію у такому вигляді:

y = x^{2} + 2x - 3 = x^{2} + 2x + 1 - 4 = (x + 1)^{2} - 4

Отже, щоб побудувати таку параболу, треба побудувати параболу y = x^{2} і зробити паралельне перенесення на -1 одиницю уздовж осі Ox та на -4 одиниць уздовж осі Oy

Другий спосіб (за точками)

Абсциса точки вершини параболи:

x_{0} = \dfrac{-b}{2a} = \dfrac{-2}{2 \cdot 1} = -1

Ордината точки вершини параболи:

y = (-1)^{2} + 2 \cdot (-1) - 3 = 1 - 2 - 3 = -4

Координата вершини параболи: (x_{0}; \ y_{0}) = (-1; \ -4)

Перетин з осями координат:

1) з віссю Ox:

x^{2} + 2x - 3 = 0

x_{1} = -3; \ x_{2} = 1

Маємо: (-3; \ 0) та (1; \ 0)

2) з віссю Oy: \ y = -3

Маємо: (0; \ -3)

Оскільки для даної функції x \neq 0, то потрібно на графіку виколоти цю точку (див. рисунок).