Разом мамі і дочці 42 роки.Через рік мама буде в 3 рази старша за дочку.Скільки років їм тепер?


Ответы на вопрос

Отвечает Золотухин Данил.

Відповідь:

Дочці зараз 10 років, а мамі -32 .

Пояснення:

Нехай мамі х років, а дочці- у, за умовами задачі складемо систему рівнянь:

\left \{ {{x+y=42} \atop {(x+1)=3(y+1)}} \right. \left \{ {{x=42-y} \atop 42-y+1=3y+3}} \right. \left \{ {{x=42-y} \atop {4y=43-3}} \right. \left \{ {{x=42-y} \atop {y=40:4}} \right. \left \{ {{x=42-10} \atop {y=10}} \right. \\\\\left \{ {{x=32} \atop {y=10}} \right.