Одне із чисел на 3 менше від другого. Знайдіть ці числа, якщо їх добуток дорівнює 130


Ответы на вопрос

Отвечает Илеспаев Досымжан.

Ответ:

якщо одне число дорівнює -10, то друге -10 - 3 = -13

якщо одне число дорівнює 13, то друге 13 - 3 = 10

Объяснение:

нехай одне число дорівнює х тоді друге (х - 3), їх добуток дорівнює 130, складаємо рівняння

х·(х - 3) = 130;

х² - 3х - 130 = 0;

х1 + х2 = 3

х1· х2 = -130

х1 = - 10

х2 = 13

якщо одне число дорівнює -10, то друге -10 - 3 = -13

якщо одне число дорівнює 13, то друге 13 - 3 = 10