Зведіть у стандартний вигляд одночлен: 1)-2b×0,5b⁴= 2)14x²y³×(-2/7x)= Даю 30 балів , дуже треба!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Зиновина Ольга.

Ответ:

1. а) (a² — 2b)² = a⁴ — 4a²b + 4b²;

б) (—7x — 1)² = (7x + 1)² = 49x² + 14x + 1;

в) (—5a + 2b⁴)² = (2b⁴ — 5a)² = 4b⁸ — 20b⁴a + 25a²;

г) (x — 12)(x + 12) = x² — 12² = x² — 144;

д) (7 — 4h³)(7 + 4h³) = 7² — (4h³)² = 49 — 16h⁶;

2. а) 18c² — 2 * (3c — 1)² = 18c² — 2 * (9c² — 6c + 1) = 18c² — 18c² + 12c — 2 = 12c — 2 = 2 * (6c — 1);

б) (2a + 3)(a — 3) — 2a * (4 + 6a) = 2a² — 6a + 3a — 9 — 8a — 12a² = —10a² — 11a — 9 = —1 * (10a² + 11a + 9);

в) (3 + 2x)(3 — 2x) — (2x — 5)² — 10x = 3² — (2x)² — (4x² — 20x + 25) — 10x = 9 — 4x² — 4x² + 20x — 25 — 10x = —8x² + 10x — 16 = —2 * (4x² — 5x + 8);

3. а) x(x — 2)(x + 1) = x²(x — 1)

(x² — 2x)(x + 1) = x³ — x²

x³ + x² — 2x² — 2x = x³ — x²

x³ — x³ — x² + x² — 2x = 0

—2x = 0; x = 0.

б) (2y — 1)² — 4 * (y — 2)(y + 2) = —5y + 18

4y² — 4y + 1 — 4 * (y² — 4) = —5y + 18

4y² — 4y + 1 — 4y² + 16 = —5y + 18

—4y + 5y = 18 — 17

1y = 1; y = 1.