Змагання велосепиедистів.Перший їхав зі швидкістю на 3км/год більшою,ніж швидкість іншого,тому 60

км від проїзжає на 1 годину бистріше.Знайдіть швидкість повільнішого велосипедиста

Ответы на вопрос

Отвечает Перов Андрей.

Пусть х км/ч - скорость одного велосипедиста (повільнішого), тогда (х + 3) км/ч - скорость другого велосипедиста. Уравнение:

60/х - 60/(х+3) = 1

60 · (х + 3) - 60 · х = 1 · х · (х + 3)

60х + 180 - 60х = х² + 3х

х² + 3х - 180 = 0

D = b² - 4ac = 3² - 4 · 1 · (-180) = 9 + 720 = 729

√D = √729 = 27

х₁ = (-3-27)/(2·1) = (-30)/2 = -15 (не подходит, так как < 0)

х₂ = (-3+27)/(2·1) = 24/2 = 12

Вiдповiдь: 12 км/год - швидкість повільнішого велосипедиста.