4. Графіки функції y = 0,5 x – 3, y = -4x + 6 і y = kx перетинаються в одній точці. Знайдіть

значення k. Побудуйте в одній системі координат графіки цих функції.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Відповідь:

Пояснення:

Щоб знайти значення k спочатку знайдемо значення x за допомогою двух перших рівнянь (бо знаємо просту істину, що y=y(але це не потрібно писати!!!)):

0,5x-3=-4x+6 =>0,5x+4x=6+3 =>4,5x=9 => x=9/4,5=2.

Знаючи x можемо виразити k:

-4x+6=kx => -4*2+6=k*2 => -8+6=2k => -2=2k => k=-1

y=-x

============================

Побудувати графіки можна за допомогою таблички (приклад до першого графіка на фото, для інших просто підбираємо довільні значення х і підставляємо їх у функцію для знаходження у. Далі відмічаємо точки на числовій прямій. Ось такий малюнок повинен вийти у кінці (зелений: y = 0,5x-3, синій: y =-4x+6, жовтогарячий: y=-x).