Знайти перший член арифметичної прогресії якщо а7=6 а17=26


Ответы на вопрос

Отвечает Подмазов Женя.

Ответ:  -6.

Объяснение:

Дано.  а7=6;   а17=26.  Знайти перший член арифметичної прогресії.

--------------

Решение.

an=a1+(n-1)d.

a7 = a1+6d;     a1+6d = 6;              (1)      

a17 = a1+16d;   a1+16d = 26;           (2)

-----------------

Из  (2) вычитаем (1):

16d-6d = 26 - 6;

10d = 20;

d=2.

-------------

Подставляем в (1):

a1+6d=6;

a1=6-6*2;

a1= -6.