Знайдіть суму шістнадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn),якщо а5= -0,8; an11= -5.​


Ответы на вопрос

Отвечает Шихова Анна.

Объяснение:

a_5=-0,8\ \ \ \ a_{11}=-5\ \ \ \ S_{16}=?\\\left \{ {{a_1+4d=-0,8} \atop {a_1+10d=-5}} \right. .

Вычитаем из второго уравнения первое:

6d=-4,2\ |;6\\d=-0,7.\ \ \ \ \Rightarrow\\a_1+4*(-0,7)=-0,8\\a_1-2,8=-0,8\\a_1=2.\\S_{16}=\frac{2*2+15*(-0,7)}{2}*16=(4-10,5)*8=-6,5*8=-52.

Ответ: S₁₆=-52.