Відстань 30 км один із двох велосипедистів проїхав на 20 хв швидше, ніж інший. Яка швидкість

кожного велосипедиста, якщо швидкість першого на 3 км/год більша від швидкості другого?

Ответы на вопрос

Отвечает Войтюшко Соня.

Ответ:

18 км/год     15 км/год.

Объяснение:

Нехай швидкість першого х км/год, другого х-3 км/год, 20 хв=1/3 год.

30/(х-3) - 30/х = 1/3

90х-90х+270-х²+3х=0

х²-3х-270=0

За теоремою Вієта х=-15 (не підходить)  х=18.

Швидкість першого велосипедиста 18 км/год, другого 18-3=15 км/год.