Тривалість зеленого сигналу світлофора на 15 с довша за тривалість червоного сигналу й у

дванадцять разів довша за тривалість жовтого сигналу. Яка тривалість (у с) червоного сигналу, якщо тривалість зеленого сигналу відно- ситься до сумарної тривалості червоного й жовтого сигналів як З до 2? (Можно тільки рівняння та дано)

Ответы на вопрос

Отвечает Волгина Алёна.

Позначимо тривалість жовтого сигналу як х.

Тоді тривалість зеленого можна записати як 12х, а тривалість червоного — як 12х - 15.

Нам відомо, що тривалість зеленого сигналу (12х) відноситься до суми тривалостей червоного та жовтого (12х - 15 + х) як 3 до 2.

Складемо рівняння:

\frac{12x}{12x-15+x}=\frac{3}{2};

\frac{12x}{13x-15}=\frac{3}{2}.

Добуток крайніх членів пропорції дорівнює добутку середніх, тож виконаємо перехресне множення:

12x \cdot 2 = 3 \cdot (13x - 15)

24x = 39x - 45

24x - 39x = -45

-15x = -45

x = -45 : -15

x = 3 (с) — тривалість жовтого сигналу.

Тепер можемо обчислити тривалість червоного сигналу:

12 ⋅ 3 - 15 = 21 (с).

Відповідь: 21 с.