Знайдіть сьомий член та суму перших семи членів арифметичної прогресії, у якої a1 = – 4, d = 5


Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Кирилл.

a_{1}=-4\\\\d=5\\\\a_{7}=a_{1}+6d=-4+6*5=-4+30=26\\\\S_{7}=\frac{a_{1}+a_{7}}{2}*7=\frac{-4+26}{2}*7=11*7=77\\\\\boxed{S_{7}=77}