Знайдіть п'ятий член і суму десяти перших членів геометричної прогресії (bn), b1 =–1, q =3.


Ответы на вопрос

Отвечает Ушаков Евгений.

Ответ:

b_1=-1\ ,\ \ q=3\\\\b_5=b_1q^4=-1\cdot 3^4=-1\cdot 81=-81\\\\S_{10}=\dfrac{b_1\, (q^{10}-1)}{q-1}=\dfrac{-1\cdot (3^{10}-1)}{3-1}=\dfrac{-(59049-1)}{2} =-\dfrac{59048}{2}=-29524