3) Пароплав проходить за 3 год за течією і 2 год проти течії 240 км. А за 3 год проти течії на 35

км більше , ніж за 2 год за течією. Знайти швидкість пароплава проти течії і за течією. Помогите пожалуста

Ответы на вопрос

Отвечает Горелова Влада.

Ответ:

50 км/год,   44 км/год.

Объяснение:

Нехай власна швидкість теплохода х км/год, швидкість течії у км/год тоді за умовою:

3(х+у)+2(х-у)=240

3(х-у)-2(х+у)=35

3х+3у+2х-2у=240

3х-3у-2х-2у=35

5х+у=240

х-5у=35

у=240-5х

х-5(240-5х)=35

у=240-5х

х-1200+25х=35

у=240-5х

26х=1235

х=47,5

у=240-5*47,5=2,5

Власна швидкість теплохода 47,5 км/год, швидкість течії 2,5 км/год.

Швидкість теплохода за течі\ю 47,5+2,5=50 км/год, про течії 47,5-2,5=44 км/год.