Скільки треба змішати 10-відсоткового і 20-відсоткового розчинів солі, щоб мати 1 кг

12-відсоткового розчину?​

Ответы на вопрос

Отвечает Караев Санджи.

Відповідь:

0,8 кг = 800 г 10-відсоткового і 0,2 кг = 200 г 20-відсоткового

Пояснення:

Нехай змішать потрібно х кг 10-відсоткового та у кг 10-відсоткового розчинів.  Тоді маємо систему рівнянь:\begin{cases}x+y=1,\\0,1x+0,2y=0,12\cdot 1;\end{cases} \Rightarrow \begin{cases}y=1-x,\\0,1x+0,2(1-x)=0,12;\end{cases}\\\Rightarrow \begin{cases}y=1-x,\\-0,1x=-0,08;\end{cases} \Rightarrow \begin{cases}x=0,8\\y=1-0,8=0,2.\end{cases}