16. Фермер, щоб мати дохід, планує восени продати не менше однієї тонни цибулі. Він знаєпри

зберіганні врожаю втрачається до 15%, а при транспортуванні ai - 1 ще до 10%. Скільки цибулi має зібрати фермер, щоб успішно реалізувати свій план?

Ответы на вопрос

Отвечает Комар Саша.

Пусть х кг - план (1 т = 1000 кг)

1) 100% - 15% = 85% - останется после хранения

Пропорция: 1000 кг - 85%

                      х кг - 100%

х = 1000 · 100 : 85 ≈ 1176,5 кг - надо высадить с учётом потерь при хранении;

2) 100% - 10% = 90%

Пропорция: 1176,5 кг - 90%

                      х кг - 100%

х = 1176,5 · 100 : 90 = 1307,(2) кг - надо собрать с учётом потерь при хранении и транспортировке.

Ответ: ≈ 1307 кг 222 г лука надо собрать.

Проверка:

1307,2 - 0,15 · 1307,2 = 1307,2 - 196,08 = 1111,12 кг - останется после хранения

1111,12 - 0,1 · 1111,12 = 1111,12 - 111,112 = 1000,0008 кг ≈ 1 т - останется для реализации