Розв'яжіть систему рівнянь: { ху= -20 { х+у=8


Ответы на вопрос

Отвечает Vrzheshch Olga.

{xy = -20

{x+y = 8

{xy = -20

{x= 8 - y

(8-y)y= -20

8y - y² + 20 = 0

-y²+ 8y + 20 = 0. |×(-1)

y² -8y -20 = 0

D = b² - 4ac

D = (-8)² - 4 × (-20)

D = 64 + 80

D = 144, корінь із 144 = 12

y1 = -b + корінь D/2a = 8+12/2=20/2= 10

y2 = -b - корінь D/2a = 8-12/2= -4/2= -2

Підставляємо в рівняння x+y =8

1) x + 10 = 8

x = 8 - 10

x = -2

2) x +(-2) = 8

x = 8 - (-2)

x = 10

Відповідь: (-2;10) (10;-2)