Важно!! Не виконуючи побудови, знайдіть абсцису точки перетину графіка функції у = -3х + 15 з

віссю ОХ. У відповідь запишіть значення абсциси.

Ответы на вопрос

Отвечает Баранов Никита.

Відповідь:

Абсциса точки перетину графіка функції з віссю ОХ дорівнює 5.

Пояснення:

y =  - 3x + 15

Точка перетину з віссю ОХ матиме координати (x; 0)

Підставимо їх у функцію:

0 =  - 3x + 15 \\  - 3x + 15 = 0 \\  - 3(x - 5) = 0 \\ x - 5 = 0 \\ x = 5