Добуток третього і дев’ятого елементів геометричної прогресії дорівнює 49, а п’ятий елемент цієї

прогресії дорівнює 14.Знайдіть знаменник прогресії, якщо всі її елементи додатні.

Ответы на вопрос

Отвечает Дороднова Леруся.

Ответ:

Объяснение:

Формула n-го члена bₙ=b₁qⁿ⁻¹

Система уравнений:

b₃b₉=49

b₅=14

1) b₁q²·b₁q⁸=49

b₁²q¹⁰=49

(b₁q⁵)²=7²

b₁q⁵=7

b₁q⁵=7

b₁q⁴=14

(b₁q⁵)/(b₁q⁴)=7/14

q=1/2 или q=0,5 - знаменатель прогрессии.