A-5, b+21 кратні 13, доведіть Шо (a-b):13


Ответы на вопрос

Отвечает Григорьева Наташа.

Оскільки задані вирази діляться націло на 13, то можемо записати: a-5=13m\\b+21=13n

m,n\in Z

Виразимо a та b і підставимо їх в досліджуваний вираз:

a=13m+5

b=13n-21

a-b=13m+5-(13n-21)=13m+5-13n+21=13m-13n+26=13(m-n+2)

Оскільки (m-n+2)\in Z, то можемо зробити висновок, що вираз (a-b) ділиться націло на 13