Знайдіть суму п’яти перших членів геометричної прогресії, знаменник якої додатний, а четвертий та

шостий члени дорівнюють відповідно – 108 та – 972.​

Ответы на вопрос

Отвечает Беник Дарина.

Ответ:       - 484 .    

Объяснение:

 ( bₙ ) :  q > 0 ;  b₄ = - 108 ;  b₆ = - 972 .

  { b₆ = b₁q⁵ = - 972 ,

  { b₄ = b₁q³ = - 108 ;      ⇒   ( b₁q⁵)/( b₁q³ ) = - 972/(- 108 ) ;

q² = 9 ;   ---->  q = √9 = 3 , ( q > 0 ) ;   із 2 - го рівняння сист. маємо :

       b₁ * 3³ = - 108 ;  ---->  b₁ = - 108 : 27 = - 4 .

b₁ = - 4 ;   b₂ = - 4 * 3 = - 12 ;  b₃ = - 12 * 3 = - 36 ;  b₄ = - 108 ; b₅ = - 324.

Обчислимо суму : b₁ + b₂ + b₃ + b₄ + b₅ = - 4 - 12 - 36 - 108 - 324 = - 484.

  В  -  дь :   - 484 .