Знайти суму десяти перших членів арифметичної прогресії n-й член якої aₙ=16-3n


Ответы на вопрос

Отвечает Коновалова Софья.

Объяснение:

a_n=16-3n\ \ \ \ S_{10}=?\\a_1=16-3*1=16-3=13.\\a_2=16-3*2=16-6=10.\\d=a_2-a_1=10-13=-3.\ \ \ \ \Rightarrow\\S_{10}=\frac{2*13+9*(-3)}{2} *10=(26-27)*5=-1*5=-5.

Ответ: S₁₀=-5.