Якщо в прямокутному трикутнику abc кут с 90 кут A=60 AB=10 см то:


Ответы на вопрос

Отвечает Пресняков Митя.

За теоремою Піфагора в прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи (гранична сторона) дорівнює сумі квадратів катетів (інших двох сторін), тобто:

AB^2 = BC^2 + AC^2

Знаючи, що кут A дорівнює 60 градусів, можна скористатися тригонометричними співвідношеннями для трикутника 30-60-90 градусів:

AC = AB / √3

BC = 2 * AC

Таким чином, можна знайти довжини сторін трикутника:

AC = 10 / √3 ≈ 5.77 см

BC = 2 * AC ≈ 11.54 см

AB = 10 см

Отже, довжина сторони BC дорівнює близько 11.54 см.