Розв'яжи рівняння 36x (в квадраті)-12x+1=0 друге рівняння (x+5)(в квадраті)-x(x-2)=1


Ответы на вопрос

Отвечает Федюкевич Дима.

Ответ: 1) 1/6; 2) -2.

Объяснение:

1) 36х² - 12х + 1 = 0,

  1-й способ. (6х - 1)² = 0,      

                       6х - 1 = 0,

                       6х = 1,

                       х = 1/6;

 2-й способ. D = (-12)² - 4 · 36 · 1 = 144 - 144 = 0;

                       x = 12/(2 · 36) = 12/72 = 1/6;

2) (x + 5)² - x(x - 2) = 1,

    x² + 10x + 25 - x² + 2x - 1 = 0,

    12x + 24 = 0,

    12х = -24,

    х = -2.