-назвіть кутовий коефіцієнт функції: 1)y=3x-7; 2)y=-4-0,5x; 3)y=1/6+2/5x -який кут—тупий чи

гострий —утворює з додатним променем осі ОХ графік функції: 1)y=2x+2; 2)y=0,5x-7; 3)y=0,8-1,2x

Ответы на вопрос

Отвечает Стрілець Віталій.

Ответ:

Кутовий коефіцієнт лінійної функції — це коефіцієнт при x у рівнянні. Отже, для заданих функцій:

1) y = 3x - 7 має кутовий коефіцієнт 3.

2) y = -4 - 0,5x має кутовий коефіцієнт -0,5.

3) y = 1/6 + 2/5x має кутовий коефіцієнт 2/5.

Кут, який утворює лінійна функція з додатною віссю x, визначається арктангенсом її кутового коефіцієнта. Якщо кутовий коефіцієнт додатний, то кут гострий, а якщо від’ємний, то кут тупий. Отже, для заданих функцій:

1) y = 2x + 2 має кутовий коефіцієнт 2, тому кут, який він утворює з додатною віссю x, є arctan(2), тобто гострим кутом.

2) y = 0,5x - 7 має кутовий коефіцієнт 0,5, тому кут, який він утворює з позитивною віссю x, є arctan(0,5), який є гострим кутом.

3) y = 0,8 - 1,2x має кутовий коефіцієнт -1,2, тому кут, який він утворює з додатною віссю x, є arctan(-1,2), який є тупим кутом.